Piotr Strus poprowadzi 24. edycję Projektu Wojownik.

Bartosz Sobczak
0
Published: 09 marca 2020

Gwiazda jednej z największych federacji mieszanych sztuk walki ACA Piotr Strus poprowadzi 24. edycję Projektu Wojownik. Weterani, rodziny poległych żołnierzy i wojskowi instruktorzy sportów walki spotkają się 17 i 18 marca br. w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej.

Strus to zawodnik Warszawskiego klubu WCA, w którym trenują czołowi polscy zawodnicy. Swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął od kickboxingu, w którym dwukrotnie zdobył młodzieżowe mistrzostwo polski. Jest także zdobywcą pucharu świata oraz podwójnym brązowym medalistą mistrzostw Europy w Sanda, a także mistrzem Polski w tajskim boksie. W MMA walczył min. w federacji KSW oraz ACB (aktualnie ACA).

          „To dla mnie zaszczyt, że mogę spotkać się z naszymi weteranami i podzielić się z nimi swoim doświadczeniem. Oni ryzykowali życie pełniąc służbę na misji więc chociaż w ten sposób mogę im się zrewanżować” – powiedział Piotr Strus. Polski zawodnik poprowadzi zajęcia w pierwszym dniu Projektu. Podczas 24. edycji weterani będą mieli także możliwość poznania zasad samorehabilitacji.

Projekt zapoczątkował swoje funkcjonowanie w maju 2018 roku i dotychczas w zajęciach wzięło udział ponad 1000 uczestników, w tym 700 weteranów i członków rodzin poległych na misjach żołnierzy. Projekt Wojownik został wyróżniony prestiżową nagrodą miesięcznika „Polska Zbrojna” – Buzdyganem.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments