Rysiewski o walce Czyżewskiej o pas: Nie było chwili zawahania

Jakub
0
Opublikowano: 13 maja 2026

KSW wraca do tematu, który przez długi czas pozostawał na uboczu. Tym razem jednak nie było miejsca na wahanie – impuls przyszedł prosto ze sportu i trudno było go zignorować.

Na gali XTB KSW 118 dojdzie do historycznego pojedynku. Wiktoria Czyżewska i Sara Luzar-Smajić zawalczą o mistrzowski pas kategorii koguciej kobiet, który będzie powrotem żeńskich tytułów do organizacji po dłuższej przerwie.

„Nie było chwili zawahania”. Rysiewski o wprowadzeniu pasa dla kobiet

Kulisy tej decyzji zdradził Wojsław Rysiewski w rozmowie z Michałem Tuszyńskim na antenie Fansportu TV. Jak podkreślił, to przede wszystkim Czyżewska zapracowała na to, by dywizja znów zaczęła żyć:

– Wywalczyła to sobie Wiktoria. Od początku nasze stanowisko było chyba dość klarowne, że jeśli poczujemy, że jest odpowiedni bohater i dodatkowo taka presja na nas, żeby ten pas wprowadzić, to pociągniemy za spust.

Rysiewski nie ma wątpliwości, że młoda zawodniczka przekonała organizację nie tylko wynikami, ale całokształtem swojej postawy:

– Sama Wiktoria wywalczyła to swoimi ciosami, kopnięciami, swoją prezencją medialną, atrakcyjnością walk. I to na jej barkach… Oczywiście, jej i Sary w zależności od tego, kto wygra, zależało będzie kontynuowanie tej dywizji. Budowanie jej wokół mistrzowskiego pasa.

Wokół starcia narasta coraz większy szum. Sara Luzar-Smajić sugerowała nawet, że może to być największa walka kobiet w europejskim MMA ostatnich lat. Szef sportowy KSW podchodzi do tego jednak z większym dystansem:

– Myślę, że w ostatnim czasie na pewno to jedno z większych wydarzeń. Natomiast nie chcę też rzucać buńczucznych stwierdzeń. Wiadomo, że kobiece MMA to nie jest coś, na co w ostatnim czasie stawialiśmy, raczej na wybrane zawodniczki. Zobaczymy. Przede wszystkim to bardzo, potencjalnie, fajny, efektowny pojedynek. Dwie nietuzinkowe postaci. Piękne kobiety, świetne fighterki. No, czego chcieć więcej? Też walka o pas… Tu nawet nie było chwili naszego zastanowienia, czy ta walka powinna być tak wysoko na karcie. Pewnie w innych okolicznościach to mógłby być też main event gali.

Jedno jest pewne – wynik tej walki może ustawić przyszłość kobiecej dywizji w KSW na długie miesiące.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments