ragnarok shannon ritch szymon shrek

Polacy w rozpisce norweskiej gali Ragnarok, czyli skandynawskie wydanie walk na gołe pięści

Bartosz Sobczak
0
Published: 06 sierpnia 2021

21.08.2021 odbędzie się pierwsza gala boksu na gołe pięści Ragnarok w Norwegii. Co ciekawe przez lata  tym skandynawskim kraju nawet boks był zabroniony, więc będzie to pierwszy event tego typu w Norwegii. 

Federacja Ragnarok nawiązuje do kultury Wikingów, którzy po latach milczenia postanawiają podbić na nowo kolejne kraje i pokazać swoją siłę.
Organizatorzy informują, że w ciągu najbliższych miesięcy gale Ragnarok odbędą się również w Polsce i Irlandii, a w przyszłym we Włoszech, Anglii, a nawet w Południowej Afryce. 

Podczas pierwszej edycji zobaczymy m.in wielokrotnego zwycięzcę MMA
i walk na gołe pięści w Ameryce – Shannon’a „The Cannon’a” Ritcha, znanego także z wielu hollywoodzkich produkcji filmowych, Hansa Pettera Pettersena – gwiazdę norweskiego boksu czy Simona Henriksena znanego z Kings of the Streets (KOTS). 

Nie zabraknie też polskich przedstawicieli – Szymon „Shrek” Szynkiewicz finalista Wotore oraz Kamil „Arma” Kałduński, który będzie debiutował w tej rywalizacji. 

Walka wieczoru o światowy tytuł w wadze ciężkiej rozegra się pomiędzy Polakiem Szymonem „Shrekiem” Szynkiewiczem a amerykańskim zawodnikiem Shannonem „The Cannon Ritch’em. 

Ponadto podczas gali odbędą się też dwie walki o tytuły europejskie między Simonem Henriksenem i Tonim Estorerem oraz Hansem Petterem Pettersenem a Emilem Stephansenem. 

Na gali zagościć ma także Mishael Lopes Cardozo – aktor znany z „Gry o Tron” i „The Vikings”, który pokaże sztukę władania mieczem. 

Zawodnicy do ringu podążać będą w eskorcie prawdziwych Wikingów i Tarczowniczek ubranych w strojach z epoki. Organizatorzy obiecują wyjątkowy etniczny klimat imprezy … 

Gala będzie streamowana na PPV na platformie www.wbkf.live (własnie trwa przedsprzedaż!)

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments