Potężny tajfun Hagibis może wpłynąć na decyzję o odwołaniu gali One Championship: Century

Bartosz Sobczak
0
Published: 09 października 2019

Organizacja One Championship szykuje dla fanów MMA w Japonii nie lada gratkę. Podwójny event ma podbić japoński rynek i zdobyć serca kibiców. Sęk w tym, że gala może zostać odwołana. Bruno Massami, brazylijski dziennikarz który mieszka w Japonii skontaktował się z przedstawicielami singapurskiej organizacji. Okazuje się, że monitorują oni sytuację na bieżąco i zdają sobie sprawę z tego, że tajfun Hagibis, który w ostatnich dniach przybrał na sile może wpłynąć na decyzję o odwołaniu tokijskiej gali.

https://youtu.be/2D-1TKTDbOs

Hagibis aktualnie jest określany mianem huraganu piątej kategorii, by nie sięgać daleko pamięcią do tej samej kategorii należały między innymi Huragan Katrina, Huragan Irma czy Huragan Dorian. Wszystkim obiły się o uszy nazwy tych huraganów, które zebrały śmiertelne żniwo i zasiały ogromne zniszczenie w USA. Dla Japończyków tajfuny to nie pierwszyzna jednak w tym wypadku nie chodzi nawet o to czy miejscowi fani będą mogli dotrzeć do hali na czas, problemem może być zamknięcie lotnisk i ogólny chaos komunikacyjny, który uniemożliwi zagranicznym zawodnikom przylot do kraju kwitnącej wiśni.

Niezagrożona wydaje się być gala Rizin 19 w Osace, gdyż miasto to choć znajdzie się w promieniu huraganu to nie znajdzie się w samym centrum jego działania w przeciwieństwie do Tokio. Na korzyść tego wydarzenia wpływa również fakt, że w dniu ważenia przed galą tajfun będzie znajdował się wiele kilometrów od wybrzeża Japonii, a to oznacza że wszyscy zawodnicy spokojnie zostaną rozlokowani w hotelach i będą mogli stawić się na ceremonii ważenia.

Karty walk podwójnej gali One Championship

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments