Rizin ogłasza eliminatory do Grand Prix kategorii lekkiej!

Bartosz Sobczak
0
Published: 27 czerwca 2019

Dość niespodziewanie organizacja Rizin zaanonsowała start Grand Prix kategorii lekkiej. Turniej ruszy 12 października jednak walki eliminacyjne odbędą się już 28 lipca na gali Rizin 17, a także na kolejnej gali oznaczonej numerem 18.

W rundzie wstępnej o awans do „właściwej” części Grand Prix powalczą pary:

Tatsuya Kawajiri (36-13-2) vs. Ali Abdulkhalikov (7-0)

Satoru Kitaoka (42-19-9) vs. Johnny Case (25-6-1)

Roberto Satoshi (8-0) vs. Mizuto Hirota (18-10-2)

W oczy rzuca się przede wszystkim to, że w każdej z par znalazło się miejsce dla doświadczonego reprezentanta gospodarzy. Faworytem całego turnieju wśród ogłoszonych na ten moment nazwisk wydaje się być Johnny Case. Amerykanin z przeszłością w UFC i PFL również dysponuje sporym doświadczeniem, a w ostatnich latach regularnie toczył boje w organizacjach zapewniających wysoki poziom sportowy. Utytułowany grappler Roberto Satoshi Souza to trener i sparingpartner Klebera Koike Erbsta natomiast Ali Abdulkhalikov w ostatnim występie zwyciężył na gali Fight Nights Global rozgrywanej w Dinamo Arena w Moskwie.

Przypominamy, że jest to zaledwie faza wstępna turnieju należy się, więc spodziewać, że na ćwierćfinałowe pojedynki Nobuyuki Sakakibara zatrudni zapewne wielu nowych zawodników wśród których z pewności znajdą się rozpoznawalne i dobrze znane nazwiska.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments