hill smith

Rozdanie za plecami najlepszych – Jamahal Hill vs. Anthony Smith planowane na 11 marca

Bartosz Sobczak
0
Published: 24 listopada 2022

Matchmakerzy organizacji UFC planują wydarzenia ze sporym wyprzedzeniem. Okazuje się, że powoli kompletowane są walki wieczoru marcowych gal. Jednym z nowo ogłoszonych zestawień jest pojedynek Jamahala Hilla z Anthonym Smithem.

Zestawienie dwóch reprezentantów USA będzie bezpośrednim rozdaniem za plecami najlepszych zawodników rankingu kategorii półciężkiej. Pojedynek ten można śmiało potraktować jako rundę wstępną, której zwycięzca będzie mógł w niedalekiej przyszłości usiąść do jednego stołu z asami dywizji do 93 kg.

O zestawieniu jako pierwszy poinformował profil MMA Island na instagramie natomiast wkrótce datę wydarzenia potwierdzili redaktorzy MMAFighting.com.

Kto faworytem w starciu półciężkich?

Będący na fali trzech kolejnych wygranych Hill wcale nie musi być faworytem pojedynku ze zdecydowanie bardziej doświadczonym Smithem. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że cztery ostatnie zwycięstwa Hilla to wygrane przez nokauty natomiast „Lionheart” w ostatnich trzech latach głównie poddawał rywali w parterze.

To właśnie poziom grapplingu może być kluczem do zwycięstwa w tym starciu. Były pretendent do mistrzowskiego pasa wydaje się być zdecydowanie bardziej wszechstronnym fighterem, jednak to Hill nigdy nie przegrał przez poddanie ani przez decyzję sędziów.

Jeszcze ciekawiej robi się, gdy weźmiemy pod uwagę ostatnie pojedynki obu fighterów, które wyszły poza standardowe trzy rundy. Hill przełamał Marretę w połowie czwartej odsłony natomiast Smith padł po ciosach Glovera na początku piątej rundy.

Może się zatem okazać, że im dłużej walka potrwa tym większą przewagę może mieć odrobinę młodszy i zdecydowanie mniej „porozbijany” Hill.

https://www.instagram.com/p/CkfK2Orsb4J/
Leave a rating
0
0