Sakakibara kontaktował się z McGregorem! Rizin stworzy nowy sport walki?

Bartosz Sobczak
0
Published: 21 sierpnia 2019

Nobuyuki Sakakibara, prezes organizacji Rizin kontaktował się z Conorem McGregorem w sprawie ewentualnej współpracy przy okazji promocji tegorocznej sylwestrowej gali. Szczegóły rozmowy owiane są tajemnicą jednak Sakakibara skomentował sprawę w rozmowie z dziennikarzami dziennika Tokyo Sports.

„Myślę, że możemy coś zrobić wspólnie. To trochę dziwne, swego rodzaju innowacja. Chcę stworzyć nowy sposób rywalizacji, odmienny od MMA, kickboxingu i pro-wrestlingu.”

Wygląda na to, że Sakakibara próbuje stworzyć nowy sport czy też system walki. Niektórzy sugerują, że może być to jakiś challenge choć osobiście znając upodobania Japończyków raczej skłaniałbym się ku temu, że Rizin zaproponuje nam sport uderzany z ograniczonymi akcjami w parterze lub też walki chwytaczy z ograniczoną ilością uderzeń. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.

Dla Sakakibary tego rodzaju pomysły to nie pierwszyzna, Japończykowi udało się już przecież namówić Floyda Mayweathera na pamiętny „sparing” z Tenshinem Nasukawą.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments