Shtyrkov vs. Enomoto, Shlemenko vs. Taylor na gali RCC 7

Bartosz Sobczak
0
Published: 13 listopada 2019

Ivan Shtyrkov (17-0-1) i Yasubey Enomoto (19-11) zmierzą się w walce wieczoru gali RCC 7, która odbędzie się 14 grudnia w rosyjskim Jekaterynburgu. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii średniej (-84 kg).

Shtyrkov podpisał umowę z UFC jednak wpadka dopingowa spowodowała zerwanie kontraktu przez organizację jeszcze przed oficjalnym debiutem Rosjanina w najlepszej lidze MMA na świecie. Aktualnie Ivan jest zawodnikiem japońskiej orgazacji Rizin jednak prezes Nobuyuki Sakakibara wyraził zgodę na występ Shtyrkova na gali RCC 7. Warto zwrócić uwagę na limit wagowy tego starcia. Uralski Hulk do tej pory walczył głównie w dywizji ciężkie jednak najwyraźniej po podpowiedzi trenerów i dietetyków uznał, że lepiej będzie zbić kilka kilogramów, a następnie przejść proces odwadniania przed walką. Enomoto natomiast większość kariery przewalczył w kategorii półśredniej jednak od jakiegoś czasu regularnie „bierze” pojedynki w kategorii do 84 kilogramów. Szwajcarski Samuraj jest znany polskim kibicom z walk z Rafałem Moksem i Aslambekiem Saidovem.

W co-main evencie gali RCC 7 Alexander Shlemenko (59-13) skrzyżuje rękawice z Louisem Taylorem (18-4-1). „Storm” stara się odbudować karierę po nieudanych występach w Bellatorze i M-1 Global, póki co idzie mu to pod górkę bo gdy zapisał na swoim koncie dwa zwycięstwa dość niespodziewanie przegrał z Chrisem Honeycuttem po decyzji sędziowskiej. Taylor to zwycięzca poprzedniego sezonu PFL. Amerykanin „zamknął” wtedy kategorię notując cztery zwycięstwa i remis i oczywiście zgarnął nagrodę wysokości miliona dolarów. Taylor planował start w tegorocznym sezonie w kategorii do 77 kg jednak lekarze nie wyrazili zgody na tak drastyczne „cięcie” wagi 40-letniego Amerykanina. Tym samym Louis pozostawał nieaktywny przez cały rok i dopiero w grudniu zyska szansę na zarobek i dopisanie kolejnego zwycięstwa do rekordu.

Na gali RCC 7 dojdzie również do starcia: Georgy Kichigin (21-6) vs. Handesson Ferreira (14-3-1). Pojedynek ten prawdopodobnie także odbędzie się w limicie kategorii średniej

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments