Sylwia Juśkiewicz przed walką z Karoliną Wójcik: „Zrobię wszystko, żeby wygrać”

Bartosz Sobczak
0
Published: 05 października 2020

Już 10 października w okrągłej klatce KSW zadebiutuje doświadczona zawodniczka kickboxingu i MMA, Sylwia Juśkiewicz. Popularna „Mała” w obu dyscyplinach stoczyła ponad dwadzieścia pojedynków, ale jej przygoda z salą treningową zaczęła się dość przypadkowo.

– To był zbieg okoliczności – wspomina Sylwia. – Przebywałam wówczas w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Łodzi. Tam właśnie powstał projekt „Pierwszy krok do dorosłości”, w ramach którego można było wybrać sobie różne zajęcia. W pierwszej kolejności wybrałam jazdę konną, bo to od zawsze była moja pasja.  Gdy te zajęcia się skończyły przepisałam się na kickboxing i tak się zaczęło.

Początki na macie były jednak trudne, ale Sylwia się nie poddawała.

– Zdecydowanie nie było łatwo. Na tle innych dziewczyn wypadałam najsłabiej i to mnie strasznie deprymowało, ale ponieważ jestem zawzięta, nie poddawałam się i z grona dziewczyn, które chodziły na zajęcia zostałam tylko ja. Później, gdy już zaczęło mi już wychodzić, stwierdziłam, że to chyba jest to. Dodatkowo wyładowywałam złą energię na treningu. Mogłam się wyżyć i zapomnieć o trudnościach i problemach życia codziennego.

Przygodę ze sportami walki Sylwia rozpoczęła pod okiem swojego taty, Grzegorza Chałubińskiego i do dziś trenuje razem z nim. Wspólnie zdecydowali też o spróbowaniu się w mieszanych sztukach walki.

Pełna rozmowa pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3309

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments