Szymon Kołecki: „MMA to jedna z najtrudniejszych dyscyplin”

Bartosz Sobczak
0
Published: 18 marca 2019

Szymon Kołecki, który podczas gali KSW 47: The X- Warriors zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim, ma już za sobą siedem walk – w tym sześć zwycięskich – na zasadach MMA. Najbardziej znany jednak jest z bycia niezwykle utytułowanym sztangistą, który w trakcie swojej kariery pięć razy był mistrzem Europy i dwa razy wicemistrzem świata. Największe tryumfy święcił jednak na igrzyskach olimpijskich – w Sydney wywalczył srebro, a w Pekinie złoto. Natomiast o spróbowaniu swoich sił w sporach walki myślał już w trakcie kariery w podnoszeniu ciężarów.

– Myślę, że to było w okolicach 2005 lub 2006 roku. Na pewno jeszcze przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie. Chciałem w nich wystartować, następnie przygotować się jeszcze do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, a potem dać sobie rok na nieco rozluźnienia i zmianę dyscypliny. Wówczas jednak myślałem o spróbowaniu się w dwóch, może trzech walkach. Chciałem się zwyczajnie sprawdzić.

Pomysł na spróbowanie swoich sił w klatce MMA przyszedł Szymonowi do głowy wraz z oglądaniem starć w klatce innego mistrza olimpijskiego, Pawła Nastuli.

– Nie trenowałem wcześniej sportów walki. Oglądałem jednak Pawła Nastulę i to właśnie jego osoba przyciągnęła moją uwagę do MMA. Uznałem, że jeśli nie jest to najtrudniejsza, to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportowych jakie istnieją i stwierdziłem, że byłoby to dla mnie ogromne wyzwanie, gdybym mógł się w tym sprawdzić.

Pełny wywiad tutaj:

http://www.kswmma.com/indexn.php?s=news&newsID=2883&mma-to-jedna-z-najtrudniejszych-dyscyplin-#8211;-szymon-ko%C5%82ecki

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments