Szymon Kołecki Mamed

Szymon Kołecki wskazuje jakiego błędu nie może popełnić Mamed i jaka jest wada Khalidova.

Bartosz Sobczak
0
Published: 13 grudnia 2022

Szymon Kołecki był gościem Artura Mazura w programie „Klatka po Klatce”. W specjalnej rozmowie online dziennikarz zapytał złotego medalistę olimpijskiego o jego przemyślenia odnośnie zestawienia Mamed Khalidov vs. Mariusz Pudzianowski. Kołecki udzielił szczerej i długiej wypowiedzi na ten temat.

Szymon Kołecki, jest ostatnim zawodnikiem któremu udało się pokonać Pudziana w klatce KSW. Były sztangista, który postanowił spróbować swoich sił w zawodowym MMA aktualnie przechodzi rehabilitację po kolejnej operacji kolana. Kołecki przyznał, że w tym momencie może poruszać się bez pomocy kul jednak na ten moment nie może jeszcze myśleć o powrocie do startów.

Głównym tematem rozmowy był oczywiście pojedynek Mariusz Pudzianowski vs. Mamed Khalidov. Kołecki jako były rywal Pudziana czerpiąc z własnego doświadczenia wypowiedział się na temat własnych przygotowań do walki z Pudzianowskim, a także na temat tego jakich błędów nie może popełnić Mamed.

„Kiedy ja przygotowywałem się do walki z Mariuszem to miałem siedmiu naprawdę ciężkich sparingpartnerów przez 2,5 miesiąca przygotowań. Najlżejszy, jeden ważył tylko 100 kilogramów, a reszta ważyła między 112 a 135 kilogramów. Oni przez dziesięć tygodni się ze mną przepychali i leżeli na mnie, ja spod nich wstawałem i z nimi sparowałem. Czasami już po trzech rundach dochodziło do dodatkowej 10 minutowej rundy, gdzie moi sparingpartnerzy zmieniali się co dwie minuty. Ja byłem doskonale przygotowany, natomiast nie sądzę żeby Mamed to zrobił, bo Mamed nigdy nie miał żelaznej kondycji, jeżeli zacznie się przepychać z Mariuszem to on padnie kondycyjnie moim zdaniem i to będzie przewaga Mariusza. Klincz Mariusza z Mamedem nie będzie Pudziana męczył tak mocno jak Mameda.”

Szymon wskazał również jak jego sposobem zawodnik Arrachionu powinien rozegrać pojedynek z Pudzianowskim.

„Absolutnie powinien atakować ciosami, zrobić to w swoim najlepszym stylu, czyli być poza zasięgiem, być nieuchwytnym, cały czas poruszać się na nogach i albo kontrować, albo po prostu uderzać i znikać. Jeżeli nie da się złapać Mariuszowi to prędzej czy później go znokautuje.” – powiedział na kanale Klatka po Klatce.

Hitowa gala XTB KSW 77, gdzie w walce wieczoru Mariusz Pudzianowski spotka się z Mamedem Khalidovem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 34,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo!

-> Kup dostęp do KSW 77: Pudzian vs Mamed

Bilety na ostatnią galę KSW w tym roku zostały wyprzedane w zawrotnym tempie. Walkę Pudzian vs Khalidov obejrzysz na żywo tutaj. Rejestracja zajmuje minutę.

Leave a rating
0
0