Thiago Santos zerwał ACL, MCL i PCL w lewym kolanie. Brazylijczyk wyłączony ze startów do końca roku.

Bartosz Sobczak
0
Published: 09 lipca 2019

Niestety badanie MRI przeprowadzone dziś w nocy czasu polskiego wykazało zerwanie więzadła krzyżowego przedniego (ACL), zerwanie więzadła pobocznego piszczelowego (MCL) i zerwanie więzadła krzyżowego tylnego (PCL). Tym samym całe lewe kolano Thiago Santosa nadaje się do natychmiastowej operacji, a nie jest wykluczone, że zawodnik będzie również potrzebował lekarskiej interwencji w drugim kolanie, które wciąż pozostaje spuchnięte. Przypominamy, że Santos przeszedł operację prawego kolana około trzech miesięcy przed walką z Jonesem.

Komisarze już zapowiedzieli półroczne zawieszenie medyczne „Marrety” jednak niewykluczone, że na powrót Brazylijczyka do octagonu poczekamy znacznie dłużej. Chodzi tu oczywiście o długość pełnej rehabilitacji i dojście do optymalnej formy fizycznej co może potrwać nawet do marca-kwietnia 2020 roku. Kontuzja Santosa ostatecznie ucina plotki o natychmiastowym rewanżu z Bonesem. Plusem całej sytuacji jest to, że tym samym rosną szanse Jana Błachowicza na walkę o mistrzowskie trofeum.

Aktualizacja: Brazylijczyk przejdzie operację obu kontuzjowanych kolan. Santos poprosił fanów o modlitwę w swej intencji.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments