Tito Ortiz vs. Alberto del Rio na grudniowej gali Combate Americas

Bartosz Sobczak
0
Published: 08 października 2019

Organizacja Combate Americas ewidentnie pracuje nad wyśrubowaniem własnego rekordu oglądalności w tv. Z tej okazji postanowiono zatrudnić Tito Ortiza, który zmierzy się z Alberto Rodriguezem znanym szerzej jako Alberto del Rio lub Alberto el Patron. Do walki weteranów dojdzie 7 grudnia na gali w Payne Arena w Hidalgo w Texasie.

Dla młodszych fanów MMA w Polsce postać Rodrigueza może być anonimowa jednak by przybliżyć jego sylwetkę wystarczy wspomnieć, że jest to były reprezentant Meksyku w zapasach na Igrzyskach Olimpijskich oraz zawodnik, który zbudował swe nazwisko w krajach latynoskich głównie dzięki występom na galach pro-wrestlingu. Nie oznacza to jednak, że przygoda z MMA to dla del Rio pierwszyzna. Meksykanin walczył bowiem ze zmiennym szczęściem na galach Pride FC oraz Deep w Japonii, a jego aktualny rekord w MMA wynosi dziewięć zwycięstw i pięć porażek.

Tito Ortiz dysponuje zdecydowanie większym doświadczeniem w zawodowym MMA, a w dodatku w ciągu ostatnich pięciu lat zaliczył cztery wygrane i zaledwie jedną porażkę. Zawodnik z Huntington Beach obijał głównie rywali, którzy mają najlepsze lata już za sobą i niewykluczone, że na podobny scenariusz liczą właściciele Combate Americas.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments