UFC 282 Topuria

Topuria pozostaje niepokonany! Piękne duszenie na UFC 282! [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Published: 11 grudnia 2022

W pierwszej walce głównej karty gali UFC 282 zmierzyli się Ilia Topuria i Bryce Mitchell. Starcie dwóch niepokonanych zawodników zakontraktowano w limicie kategorii piórkowej.

Pierwszym pojedynkiem głównej karty UFC 282 było starcie dwóch młodych i niepokonanych zawodników. Przed tą walką „Thug Nasty” miał na swoim koncie piętnaście walk. Podczas gali UFC 272 Amerykanin przez decyzję pokonał Edsona Barbozę. Na jego rozkładzie znajdują się też m.in. Andre Fili, Charles Rosa, czy Matt Sayles. Mitchell dziewięciokrotnie kończył przez poddanie, a sześciokrotnie wygrywał przez decyzję.

Ilia Topuria to posiadający gruzińskie korzenie zawodnik mieszkający i trenujacy w Hiszpanii. Jego rekord to dwanaście zwycięstw i zero porażek. „El Matador” w ostatnich trzech walkach wygrał przez nokaut z Damonem Jacksonem, Ryanem Hallem i Jaiem Herbertem. Hiszpan, aż siedmiokrotnie poddawał swoich rywali, a raz odniósł zwycięstwo przez decyzję.

Mitchell rozpoczął walkę od niskich kopnięć jednak Topuria szybko ostudził jego zapędy kombinacją ciosów bokserskich. Amerykanin się zbliżył i został trafiony kombinacją lewy, prawy – ale były to lekkie uderzenia. Bryce skrócił dystans i zaczął pracę nad uzyskaniem obalenia. Rozerwanie klinczu pod siatką. Ilia ładnie trafia w stójce, a to ciosami na głowę, a to kolanem. Mitchell jest sprytniejszy i na minutę przed końcem pierwszej odsłony uzyskuje obalenie. Mitchell pracuje ground and pound z góry, natomiast Topuria zapina gardę i próbuje kręcić się z dołu tak by wyjąć ramię Amerykanina.

Mitchell ma jasny gameplan, wejścia w nogi. Topuria broni jednak pierwszą próbę sprowadzenia w 2. odsłonie. Amerykanin trafił high kickiem, poszedł do przodu jednak Topuria usadził go na macie potężnym prawym! Pochodzący z Gruzji „El Matador” starał się pracować z góry jednak Mitchell wykorzystał siatkę i wstał do góry. Niesamowite! Topuria wykorzystał moment i zapiął duszenie trójkątne rękoma! Jest po walce, doskonały występ zawodnika, który zatrzymał hype train Mitchella!

Leave a rating
0
0