UFC 240: Holloway vs. Edgar – wyniki i bonusy

Bartosz Sobczak
0
Published: 28 lipca 2019

Max Holloway pokonał Frankiego Edgara po jednogłośnej decyzji sędziowskiej (50-45, 50-45, 48-47). Okopywanie nóg rywala to za mało by zdetronizować mistrza, a Edgar nie dołożył do efektywnych kopnięć niczego co mogłoby się przysłużyć do wpędzenia Hawajczyka w kłopoty. Holloway nie tylko miał odpowiedzi na wszystkie ataki Frankiego, lecz także wybronił także czternaście prób sprowadzeń w wykonaniu Edgara. Frankie tylko raz sprawił, że Holloway wylądował na macie. „Blessed” zapisał na swoim koncie dwa razy więcej ciosów na głowę rywala, które doszły do celu.

Cris Cyborg wypełniła kontrakt z UFC notując zwycięstwo po decyzji sędziów. Justino wygrała wszystkie rundy, a jedynym momentem w którym Spencer jej zagroziła był atak łokciem. Kanadyjka rozcięła czoło Brazylijki jednak później Cyborg wybroniła wszystkie próby obaleń i kontrolowała przebieg starcia w stójce.

Geoff Neal po szalonej pierwszej rundzie znokautował Niko Price’a w połowie drugiej rundy. Dzięki temu występowi „Handz of Steel” zarobił dodatkowe 50 000 dolarów bonusu.

Arman Tsarukyan zapisał na swoim koncie pierwszą wygraną w UFC. Młodziutki 22-letni Rosjanin z Chabarowska pokonał na punkty doświadczonego Oliviera Aubin-Merciera.

Krzysztof Jotko zgarnął cenne zwycięstwo przez splita. Polak zyskał uznanie w oczach dwóch sędziów i to wystarczyło do tego by dopisać drugie zwycięstwo z rzędu do rekordu. Dla 29-letniego zawodnika była to ósma wygrana w octagonie UFC.

Pozostałe bonusy wysokości 50000$ zgarnęli Hakeem Dawodu, Alexandre Pantoja i Deiveson Figueiredo.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments