UFC 241: Paulo Costa pokonał Yoela Romero po jednogłośnej decyzji sędziów

Bartosz Sobczak
0
Published: 18 sierpnia 2019

W trzeciej walce głównej karty gali UFC 241 zmierzyli się Yoel Romero i Paulo Costa. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii średniej (-84 kg).

Doskonały bardzo dynamiczny pojedynek. Od samego początku zawodnicy nie stronili od mocnych ciosów. Brazylijczyk ruszył do przodu i starał się narzucić własny rytm walki nieustannie atakując rywala. Costa trafił Romero i pod Kubańczykiem ugięły się nogi jednak, gdy Brazylijczyk chciał go dobić ten udanie skontrował i to Costa padł na matę. Romero częściej trafia prostymi w szczękę rywala. Głowa Costy odskakuje do tyłu raz po raz jednak to Brazylijczyk celnie trafia obszerniejszymi ciosami oraz mocniej obija korpus oponenta. Mocne zakończenie rundy w wykonaniu Costy, obrotówka, która nawet przez gardę wstrząsnęła Romero. Runda 10:9 dla Costy.

Jeden mocny low kick i dwa mocne middle kicki w wykonaniu Costy. W środku rundy Kubańczyk zaczął zyskiwać przewagę. Raz po raz trafiał w szczękę Brazylijczyka jednak były to lekkie, stopujące ciosy. Romero był aktywniejszy i w końcówce rundy zdołał nawet zanotować udane obalenie. Runda dla Romero 10:9.

Mocne ciosy Costy na początku trzeciej odsłony. Brazylijczyk trafiał pod siatką, a Romero z trudem łapał oddech. Romero buduje przewagę w rundzie krótkimi uderzeniami, którymi muska nos oponenta. Pojedynczo te ciosy nie robią różnicy jednak z czasem spowalniają one ruchy i chęci do walki Costy. Świetna walka średnich! O jej wyniku zadecydują sędziowie jednak brawa należą się obu zawodnikom.

Jednogłośna decyzja dla Paulo Costy!

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments