UFC 242: Khabib obronił mistrzowski pas!

Bartosz Sobczak
0
Published: 07 września 2019

W walce wieczoru gali UFC 242 w Abu Dhabi zmierzyli się Khabib Nurmagomedov i Dustin Poirier. Stawką walki był pas mistrzowski aktegorii lekkiej (-70 kg).

Pierwsza runda zdecydowanie przebiegła pod dyktando Khabiba Nurmagomedova. Dagestańczyk narzucił własne tempo i nie dał Poirierowi dojść do słowa. 10:9 dla dagestańskiego „Orła”.

Drugą rundę lepiej rozpoczął Poirier, który trafił rywala jednak minęło niewiele ponad minuta, a Khabib już przeniósł walkę do parteru. Presja ze strony Khabiba, który dociska Dustina do siatki, a przy okazji stabilizuje swoją pozycję i stara się uzyskać dosiad. Chwilowy powrót do stójki i Nurmagomedov znów próbuje obalić rywala. Oczywiście mu się to udaje. Głośny doping w arenie na wyspie Yas. 10:9 dla Khabiba.

Poirier podjął próbę zapięcia gilotyny, poprawiał dwukrotnie, było blisko jednak Nurmagomedov uciekł z zagrożonej pozycji i wrócił do tego co robi najlepiej. Szybkie duszenie zza pleców i jest po walce. Khabib niekwestionowanym mistrzem kategorii lekkiej!

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments