UFC 243: Adesanya królem kategorii średniej!

Bartosz Sobczak
0
Published: 06 października 2019

Jak nazwać zawodnika, który wygrywa starcie dwóch mistrzów, cóż po tym co zobaczyliśmy na gali UFC 243 najprościej nazwać Israela Adesanyę królem kategorii średniej. Robert Whittaker zaczął starcie lepiej, był agresywniejszy i starał się narzucić własne tempo walki jednak to „Stylebender” trafił rywala pod koniec pierwszej odsłony co sprawiło, że druga runda diametralnie różniła się od pierwszej.

Adesanya naruszył rywala kolejnym prawym na początku drugiej odsłony, a następnie podczas szalonej wymiany skontrował rywala trafiając krótkim lewym prosto w szczękę Whittakera. Później Israel zwieńczył dzieło w parterze dobijając rywala kilkoma ciosami. Whittaker nie był w stanie się bronić i sędzia Marc Goddard przerwał pojedynek.

Za swój występ Adesanya zarobił dodatkowe 50 000$ w postaci bonusu za występ wieczoru, a jego wygraną oglądało na stadionie rekordowe 57 127 widzów. Jest to największy wynik jak chodzi o ilość publiczności na gali UFC. Wcześniejszy rekord należał do UFC 193: Rousey vs. Holm (56 214 widzów).

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments