UFC 244: Darren Till pokonał Kelvina Gasteluma na punkty

Bartosz Sobczak
0
Published: 03 listopada 2019

W co-main evencie gali UFC 244 zmierzyli się Kelvin Gastelum i Darren Till. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii średniej 9-84 kg). Dla Anglika był to debiut w tej kategorii wagowej.

Pierwsza runda przebiegała pod dyktando Kelvina Gasteluma, który dociskał oponenta do siatki i starał się z klinczu atakować kolanami na uda oraz krótkimi ciosami na korpus rywala. Kiedy zawodnicy znajdowali się w dystansie lepiej spisywał się Till, który sporadycznie trafiał w głowę rywala, a także wyprowadzał silne lowkicki. Mimo wszystko runda dla Gasteluma.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczął fighter z Liverpoolu. Mała przerwa w walce, posiadający meksykańskie korzenie podopieczny Rafaela Cordeiro wsadził palec w oko rywala. Anglik przeważa pod względem ilości wyprowadzonych celnych ciosów. Druga runda na konto Tilla. Walka póki co bez fajerwerków. Zdarzały się nawet momenty, w których kibice wygwizdywali pasywność obu fighterów.

Dwa szybkie ciosy pięściami i soczysty lowkick w wykonaniu Tilla. Gastelum nie ma pomysłu na skrócenie dystansu. Nieudana próba ataku obrotowym łokciem w wykonaniu Darrena. Gastelum próbował kopnąć rywala jednak Till przechwycił jego nogę i zawodnicy na moment wylądowali w parterze. Anglik minimalnie przestrzelił kolanem, po chwili niewiele brakło by przeniósł walkę do parteru. Sprowadzenie i próba zajścia za plecy podjęta przez Gasteluma jednak Till szybko wstał i uciekł pod siatkę. Koniec walki.

Niejednogłośną decyzją sędziów zwycięzcą walki zostaje Darren Till!

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments