UFC 244: Masvidal lepszy od Diaza. Lekarz nie dopuścił Nate’a do 4. rundy! – video

Bartosz Sobczak
0
Published: 03 listopada 2019

W walce wieczoru gali UFC 244 w Nowym Jorku zmierzyli się Jorge Masvidal i Nate Diaz. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii półśredniej (- 77 kg). Stawką walki był pas BMF.

Bardzo mocne otwarcie walki w wykonaniu Masvidala! Jorge dwukrotnie trafił mocno Nate’a, a ten lądując w parterze zebrał jeszcze kopnięcie na głowę. Rozbity łuk brwiowy Diaza, Gamebred stara się kontrolować przebieg walki z góry. Inteligentne ground and pound w wykonaniu Masvidala. Powrót do stójki. Klincz pod siatką i dobra kombinacja Masvidala. Runda na konto Masvidala 10:9.

Mocny middle kick Masvidala, a następnie kombinacja lewy-prawy w stójce. Na ten moment zaznacza się przewaga Jorge. Diaz skraca dystans, dobry krótki cios łokciem w wykonaniu Gamebreda. Odrobina brudnego boksu, obaj zawodnicy szukają nawet minimalnej przestrzeni na zadanie ciosu. Bardzo mocne kolana Masvidala! Dociskany do siatki Diaz stara się obijać pięścią okolice żeber reprezentanta American Top Team. Walka przenosi się do parteru Masvidal próbuje zajść za plecy Diaza. Próba skrętówki w wykonaniu Nate’a jednak Jorge spokojnie przeczekał do końca rundy. Ponownie 10:9 dla Masvidala.

Obszerny prawy Masvidala, w odpowiedzi udana kombinacja Diaza. Na ten moment Gamebred wyprowadził dwa razy więcej celnych ciosów w głowę rywala i niemal dwa razy więcej kopnięć. Tempo walki odrobinę spadło. Bardzo dobra wymiana z obu stron, cios na cios. Wydawało się, że Nate radził sobie w niej ciut lepiej jednak Masvidal zakończył akcję solidnym kopnięciem. Zaskakująco Jorge dominuje nawet w klinczu pod siatką gdzie swobodnie odwraca pozycję tak by dociskać Nate’a do siatki. Nate’a chciał się sprytnie zwinąć do parteru jednak wszystko wyszło na korzyść dla Masvidala, który wylądował z góry. Kolejna runda dla Jorge Masvidala!

Niestety decyzją lekarza pojedynek kończy się przed czasem. Lekarz uznał, że rozcięcie na łuku brwiowym Diaza jest zbyt poważne by ten mógł kontynuować pojedynek.

https://twitter.com/VonPreux/status/1190857148810645504
Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments