pena nunes emerytura

UFC 269: Oliveira udusił Poiriera i obronił pas. Sensacja w walce pań! Pena poddała niepokonaną od 7 lat Nunes!

Bartosz Sobczak
0
Published: 12 grudnia 2021

UFC 269: Oliveira udusił Poiriera i obronił pas. Sensacja w walce pań! Pena poddała niepokonaną od 7 lat Nunes!

Charles Oliveira udusił Dustina Poiriera w trzeciej rundzie walki wieczoru gali UFC 269 w Las Vegas. Obóz Brazylijczyka przygotował dobry gameplan, mistrz narzucił wysokie tempo i atakował Amerykanina kopnięciami oraz kolanami na korpus. Choć w pewnym momencie „Do Bronx” przyjął kilka mocnych ciosów od Poiriera to w drugiej rundzie Oliveira zbudował swą przewagę w parterze gdzie solidnie pracował z góry atakując ground and pound. W trzeciej odsłonie Charles zaszedł za plecy Dustina w stójce i zapiął duszenie.

W co-main evencie doszło do ogromnej sensacji. Julianna Pena udusiła faworyzowaną Amandę Nunes. Niepokonana od ponad siedmiu lat Brazylijka dała się wciągnąć rywalce w bezpardonową wymianę ciosów w drugiej rundzie. To właśnie sprawiło, że 32 letnia „Venezuelan Vixen” zyskała przewagę, gdyż mistrzyni wyraźnie opadła z sił. Ostatecznie Pena udusiła Nunes po upływie 3:26 drugiej rundy.

W pozostałych pojedynkach głównej karty Kai-Kara France znokautował Cody’ego Garbrandta, Geoff Neal był nieznacznie lepszy na punkty od Santiago Ponzinibbio, a Sean O’Malley znokautował Rauliana Paivę.

Na gali zwycięstwa odnieśli również weterani Josh Emmett i Dominick Cruz.

Leave a rating
0
0