Jan Błachowicz przegrał z Alexem Pereirą UFC 291

UFC 291: Jan Błachowicz przegrał z Alexem Pereirą po decyzji sędziów!

Bartosz Sobczak
1
Published: 30 lipca 2023

W co-main evencie gali UFC 291 w Salt Lake City zmierzyli się Jan Błachowicz i Alex Pereira. Pojedynek Polaka z Brazylijczykiem został zakontraktowany w limicie kategorii półciężkiej. Jaki był wynik walki Błachowicz vs. Pereira? Relacja.

Przed galą UFC 291 wiele mówiło się o tym, że walka Błachowicza z Pereirą może zostać nawet awansowana do rangi starcia mistrzowskiego. Ostatecznie tak się jednak nie stało i matchmakerzy UFC postanowili utrzymać w tym pojedynku status eliminatora do walki o pas.

Zarówno Jan Błachowicz jak i Alex Pereira poznali już smak mistrzowskiego tytułu. Polak i Brazylijczyk zrobią wszystko, aby odnotować zwycięstwo i utorować sobie drogę do boju o pas kategorii półciężkiej. Kto będzie górą? „Legendarna Polska Siła” czy „Kamienne Dłonie”?

UFC 291: Błachowicz vs. Pereira – relacja, wynik walki

Zaczynamy co-main event gali UFC 291! Jan Błachowicz bardzo szybko skrócił dystans i poszedł w klincz z Pereirą. Próba gilotyny ze strony Brazylijczyka. Janek atakuje kolanami. Niewiele póki co z tego wynika jednak Polak musi dążyć do obalenia które rozpoczął. Janek udanie sprowadza! Jan Błachowicz wpiął się za plecami rywala. Zawodnik teamu WCA stara się sporadycznie atakować ciosami, aby następnie poddusić oponenta z Brazylii. Póki co były to naciskówki. Pierwsza runda bez wątpienia na konto Jana Błachowicza 10:9. Nie udało się poddać rywala jednak Polak skradł w zasadzie cały czas tej odsłony będąc za plecami byłego mistrza UFC w kategorii średniej.

Wymiana low kicków. Obaj trafiają. Pereira stara się korzystać z zasięgu i kąsać prawym prostym na korpus. Jan odpowiada low kickiem, którym okopuje nogę wykroczną rywala. Calf kick Pereiry. Janek trafia mocnym lewym. Błachowicz odpowiednio wykorzystuje, że Brazylijczyk skupił się na stójce i przenosi walkę na matę! Czas na pracę ground and pound z góry. Polak ma czas na to by wyprowadzać ciosy. „Poatan” stara się wstawać pod siatką. Brazylijczyk daje radę się podnieść. Praca w klinczu. Alex wyprowadza uderzenia kolanem. Pereira trafia high kickiem po rozerwaniu. Następnie „Poatan” celuje w korpus Polaka, Janek wygląda na podmęczonego. Na nosie Polaka pojawiło się rozcięcie po jednym z mocnych ciosów Alexa. To była trudna runda, którą sędziowie mogą wypunktować na konto Poatana!

Pereira wykorzystuje swoje umiejętności kickbokserskie i atakuje z dystansu. Polak odgryza się dobrą kombinacją. Pereira trafia mocnym low kickiem. Błachowicz atakuje kombinacją bokserską. Pereira wyprowadza lewy prosty. Alex stara się wciągnąć Polaka w swą grę i to niestety się udaje. Brazylijczyk łatwo wybronił próbę obalenia. Pereira trafia długim prosty, Janek odpowiada lewym sierpowym. Trudna walka dla naszego świetnego zawodnika! Błachowicz udanie sprowadza! Polak musi atakować ciosami z góry!

Alex Pereira pok. Jana Błachowicza po niejednogłośnej decyzji sędziów (29-28, 29-29, 29-28)

Leave a rating
4
6
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
8 miesięcy temu

Wałek tysiąclecia. Promowanie kartofla level hardkor. Jan może kończyć widać że w UFC go nie chcą.