Zrzuciła 39kg przed debiutem w MMA. Teraz zawalczy o mistrzowski pas

Bartosz Sobczak
0
Published: 25 maja 2019

Heloisa Azevedo (4-1) rozpoczęła przygodę z treningami kilka lat temu. Brazylijka, które początkowo trenowała boks zainspirowana występami Amandy Nunes postanowiła spróbować swoich sił w MMA. Mając wsparcie swej siostry, która namawiała ją do zawodowego debiutu Azevedo podczas długiej drogi do wypełnienia limitu kategorii piórkowej zrzuciła, aż 39 kilogramów!

Azevedo przegrała walkę z Eduardą Santana, zawodniczką która obecnie walczy w UFC. Nie ugięła się jednak i postanowiła kontynuować przygodę z MMA.

„Moja pierwsza walka była moją pierwszą i jedyną póki co porażką. Mam nadzieję, że nigdy więcej nie przegram, to było straszne uczucie. Wszystko było dla mnie nowe, nawet sama kategoria piórkowa, przecież zrzuciłam aż 39 kilogramów przed debiutem. Kocham MMA to jest coś co zawsze chciałam robić, wiem że jestem na właściwej ścieżce. Nawet będąc niedoświadczoną przewalczyłam pełne trzy rundy, było ciężko! „

Teraz Azevedo zawalczy o pas amerykańskiej organizacji CFFC, a jej rywalką będzie niepokonana Miranda Granger (5-0). Co ciekawe zawodniczki zmierzą się pojedynku zakontraktowanym w limicie kategorii słomkowej, a więc znacznie niższej niż ta w jakiej walczyła Brazylijka podczas debiutu.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments