Dawid Załęcki o walce z Denisem Labrygą

Dawid Załęcki o starciu z Denisem Labrygą: „Kilkanaście kilogramów cięższy rywal, idę się sprawdzić!” [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Published: 24 maja 2023

Dawid Załęcki zmierzy się z Denisem Labrygą już 17 czerwca na gali High League w krakowskiej Tauron Arenie. Co powiedział „Crazy” przed pojedynkiem z dużo młodszym od siebie reprezentantem WCA Fight Team?

Dawid Załęcki należy do niewielu zawodników, którzy mimo toczenia pojedynku na freakowych galach mierzą się głównie z wysokiej klasy sportowcami. „Crazy” walczył już z Vaso Bakocevicem, który jest znany polskim fanom z KSW. Załęcki mierzył się także z Mateuszem Kubiszynem, doskonałym niepokonanym GROMDZIARZEM i co prawda uległ „Don Diego” jednak po decyzji sędziów.

Teraz „Crazy” ponownie zmierzy się z młodszym oponentem, a będzie nim utalentowany Denis Labryga, który dwukrotnie nokautował Piotra Więcławskiego w walkach na zasadach MMA bez rękawic, a także spokojnie poradził sobie z Konradem Karwatem już pod egidą High League.

Pojedynek Załęckiego z Labrygą zakontraktowano na zasadach kickboxingu, jednak obaj zawodnicy włożą małe rękawice, tak zwane piąstkówki wykorzystywane zwykle w zestawieniach na zasadach MMA!

Co do powiedzenia przed starciem z Denisem Labrygą miał Dawid Załęcki. Co „Crazy” powiedział o przygotowaniach do pojedynku?

„Dowiedziałem się o tej walce 2,5 miesiąca przed terminem także jest lepiej bo jest więcej czasu, można się przygotować. Czasem sobie pozwolę więcej, a czasem mniej treningów w tygodniu. Wszystko zależy jak człowiek jest zajechany to musi odpocząć. Nawet jak jechałem na wywiad do was, to rozmawialiśmy po drodze z kolegą że dzisiaj nie poszedłem rano na trening, ale emocje, stres, konferencja i w nocy ciężko mi się spało, także sobie odpuściłem trening i dzisiaj sobie robię regenerację.”

Dawid Załęcki pierwotnie miał bić się z Marcinem Najmanem jednak ostatecznie zmierzy się z Denisem Labrygą:

„No ja byłem dogadany z Najmanem w cudzysłowie oczywiście. Zadzwonili z High League, ja mówiłem jak dzwonią i coś proponują to przyjmuję, bo ja sobie walk nie szukam. No co na początku miałem kogoś 10 kilo lżejszego, później miałem Kubiszyna który był w zbliżonej wadze do mojej, a teraz mam kilkanaście kilogramów cięższego. Miał być Najman właśnie w tej wadze, nie ma Najmana wzięliśmy Labrygę.”

Jak scharakteryzował swojego oponenta Dawid Załęcki?

„Oglądałem jego pierwszą i drugą walkę z Piotrem Więcławskim na PPV, bo Piotr to mój kolega, więc chciałem zobaczyć te starcia. Minęło już sporo czasu i nie pamiętam przebiegu tych walk. Walki Denisa z Konradem Karwatem nie oglądałem bo ja akurat też walczyłem tego dnia. I wczoraj czy przedwczoraj obejrzałem sobie powtórkę tej drugiej walki z Piotrkiem. To była krótka walka i praktycznie sam parter. Nie przeszkadza mi, że nie jestem faworytem bukmacherów w tej walce, ja idę się sprawdzić. Nie wyobrażam sobie w głowie przebiegu tego starcia, po prostu wejdę do klatki i zobaczymy jak to będzie.”

Dawid Załęcki porównał Denisa Labrygę i Mateusza Kubiszyna:

„Tak na pewno Denis jest fizycznie silniejszy, na pewno nie będzie tak technicznie walczył jak Kubiszyn, to jest logiczne patrząc na same osiągnięcia obu. Siła fizyczna, warunki fizyczne są po stronie Labrygi, natomiast u Kubiszyna była technika i inteligencja taka ringowa.”

Dawid Załęcki vs. Denis Labryga – kursy bukmacherskie

Bonus w eFortuna.pl to między innymi 20 zł za samo otwarcie konta! Jeśli chcesz wytypować galę High League 7 – kliknij tutaj. Rejestracja zajmuje dosłownie 30 sekund. Na starcie czekają na Ciebie dodatkowe bonusy! Trzy pierwsze zakłady bez ryzyka do 600 zł? To możliwe tylko w eFortuna.pl.

Wielkim faworytem bukmacherów jest Denis Labryga, na którego wygraną wystawiono kurs 1.43, natomiast na wygraną Dawida Załęckiego ustalono kurs wysokości 2.50.

Gale High League 7 obstawisz u polskiego legalnego bukmachera firmy eFortuna.pl. Na stronie znajdziesz również kursy i typy na inne walki, które odbędą się na czerwcowej gali. W klatce High League zobaczymy m.in. Michała Pasternaka, Tomasza Sararę czy Kubańczyka.

Leave a rating
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments