FEN 49 Mrągowo 26 sierpnia karta walk

FEN 49 – gala w Mrągowie zamknie okres wakacyjny w polskim MMA!

Bartosz Sobczak
0
Published: 22 czerwca 2023

Organizacja Fight Exclusive Night ponownie wybierze się do Mrągowa. Wydarzenie odbędzie się 26 sierpnia, czyli w ostatni weekend tegorocznych wakacji. Kto wystąpi na gali FEN 49?

Bartosz Szewczyk (5-2-1, 3 KO, 1 SUB) podejmie Łukasza Klingera (11-6-1, 4 KO, 5 SUB) podczas gali FEN 49, która 26 sierpnia odbędzie się w Mrągowie. Będzie to rewanżowe starcie za pojedynek, który podczas gali w Pile zakończył się remisem.

Szewczyk wszystkie swoje walki na zawodowstwie stoczył na galach FEN. W swoim przedostatnim występie zwyciężył na pełnym dystansie z Dimitrijem Mikutsą – była to walka wieczoru gali FEN 41 w Mrągowie. Wcześniej wygrał przez TKO w 1. rundzie z Silvinio Brazem. Podczas 32. edycji pokonał w 2. rundzie przez duszenie zza pleców Akhmeda Salomova. W Ostródzie, podczas FEN 35, w premierowej odsłonie rozprawił się przez techniczny nokaut z Kacprem Miklaszem. W Szczecinie znokautował Michała Piwowarskiego podczas FEN 36. Będzie to jego trzecia walka w 2023 roku pod szyldem FEN

Klinger ma 40 lat i pochodzi z Przemyśla. Przed remisem z Szewczykiem wygrał na pełnym dystansie z Wojciechem Januszem. Wcześniej zwyciężył z Adamem Biegańskim, gdyż rywal został zdyskwalifikowany za nielegalne kopnięcie. W 2017 roku rozprawił się z Kevinem Wiwatowskim czy chociażby Andrewem Clampem. Mieszkający na co dzień na Wyspach Brytyjskich zawodnik z przytupem rozpoczął swoją zawodową karierę i wygrał aż 7 pojedynków z rzędu. W pokonanym polu zostawił chociażby Adama Oknińskiego, którego pokonał przez techniczny nokaut.

Karol Łasiewicki (4-3) podejmie Patryka Szyszko (2-0) podczas gali FEN 49 w Mrągowie. Pojedynek w formule K-1 zakontraktowano w limicie do 85 kilogramów.

Łasiewicki to zawodnik reprezentujący barwy klubu Fight Academy Ostrołęka. W 2016 roku zdobył złoty medal Zunifikowanych Mistrzostw Świata Sztuk Walki we włoskim Carrara Fiere. W marcu 2018 roku pewnie pokonał Cezarego Sekleckiego. Do swojego dorobku dorzucił również zwycięstwo w World Amatour K-1 Federation WAK1F pokonując Jacka Gacia, który trenuje w klubie Uniq w Warszawie. Podczas gali Babilon MMA 36 znokautował Przemysława Tobiasza.

Szyszko to mistrz Polski oraz zdobywca Pucharu Polski oraz trener i założyciel Alpha Fight Club Suwałki. W karierze zawodowej wielokrotnie reprezentował Polskę podczas rywalizacji międzynarodowej. Jego zawodowy dorobek to 2-0. Podczas gali w Mrągowie zadebiutuje w organizacji FEN.

FEN 49 Mrągowo – aktualna karta walk

Karta główna:

  • Kamil Kraska vs. TBA – walka wieczoru
  • Bartosz Szewczyk vs. Łukasz Klinger 2 – co-main event
  • Piotr Kamiński vs. Adrian Błoński
  • Damian Bujkowski vs. Maciej Gąsiorek
  • Karol Łasiewicki vs. Patryk Szyszko – na zasadach K-1
  • Łukasz Świrydowicz vs. Marcin Grześkowiak
  • Hubert Sulewski vs. Dawid Borzęcki
Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments