Kto faworytem w walce Kubiszyn vs Janikowski? Borek typuje: „Pamiętam, jak ciężko padł po technice kickbokserskiej”

S
0
Published: 16 listopada 2022

Mateusz Borek w ostatnim wywiadzie przenalizował zbliżającą się walkę Damiana Janikowskiego, który zadebiutuje w federacji freakowej.

Dotychczas wszystkie pojedynki Janikowski stoczył w KSW. Sam wielokrotnie wspominał, że chciałby wychodzić do klatki częściej niż 2 razy w roku i taką szansę dała mu federacja High League.

10 grudnia odbędzie się piąta edycja, podczas której profesjonalny zawodnik MMA zmierzy się z początkującym w tej formule Mateuszem Kubiszyn. Dla „Don Diego” będzie to wielkie wyzwanie, gdyż ma za sobą dopiero jedno starcie w mieszanych sztukach walki, natomiast Janikowski stoczył już 12 pojedynków.

Dodatkowo Kubiszyn to stójkowicz, ma na swoim koncie m.in. trzy złote medale w amatorskich mistrzostwach świata oraz zawodowe starcia w boksie. Natomiast jeśli chodzi o Janikowskiego powinien on dominować w parterze, a także zapasach, w których wywalczył medal na Igrzyskach Olimpijskich.

Mateusz Borek typuje walkę „Don Diego” vs Janikowski

Przy okazji ostatniej gali KSW 76 o swój typ na walkę zapytany został Mateusz Borek, który rozmawiał z portalem TVreklama. Zaznaczył, że „Don Diego” to niebezpieczny i doświadczony stójkowicz, jednak w pozostałych płaszczyznach jest przepaść pod względem umiejętności.

– Kubiszyn to jest świetna kariera w kickboxingu, bardzo dobre, ambitne, trudne walki w boksie, przypomnę że boksował dosyć równą walkę z Adamem Balskim. Do tego pojedynku na GROMDZIE ciężkie, trudne, krwawe. Natomiast na pewno jego najsłabsze płaszczyzny są te, w których gigantem jest Damian Janikowski.

Jego atutem będzie stójka, cios, timing, kopnięcia. Po prostu to będzie starcie dwóch sportowców na gali freakowej, gdzie jeden ma przewagę w tych technikach stójkowych, a drugi w pozostałych.

Mimo świetnej stójki „Don Diego” w roli faworyta widzi bardziej doświadczonego Janikowskiego. Nie skreśla jednak Kubiszyna i przypomniał ciężki KO Damiana, kiedy to padł znokautowany po efektownym kopnięciu Ilicia.

– Wydaje mi się, że z racji zapasów, Jiu Jitsu, doświadczenia w MMA i liczby walk to faworytem nieznacznym jest Damian Janikowski. Natomiast musi być czujny, bo pamiętam jego walkę, gdzie ciężko padł po technice kickbokserskiej i na pewno takim kopnięciu czy ciosie Kubiszyna Damian paść może. Także normalne sportowe ciekawe zestawienie MMA, tyle że nie w domu KSW, tylko na wypożyczeniu.

Kursy bukmacherskie na galę HIGH League 5

Galę HIGH League 5 obstawić można tylko i wyłącznie u bukmachera eFortuna.pl! Na start dla nowych użytkowników przygotowano specjalny BONUS ZAKŁAD BEZ RYZYKA aż do 600 zł!

Zasady są proste. Jeżeli pierwszy kupon będzie zwycięski gracz otrzymuje pełną wygraną, jeżeli zaś przegra – Fortuna zwraca wkład, maksymalnie do 600 zł na konto. Na kupon można dodać jakiekolwiek rozgrywki sportowe i obstawić za dowolna kwotę, a jeśli tym razem typerskie przeczucie okaże się nietrafione, zwrot postawionej kwoty wraca i można wykorzystać ją na dalszą grę.

Leave a rating
0
0