Luke Rockhold BKFC kontrakt

Luke Rockhold podpisał kontrakt z BKFC! Wiemy z kim zmierzy się były mistrz Strikeforce i UFC!

Bartosz Sobczak
0
Published: 01 marca 2023

Luke Rockhold podpisał kontrakt z organizacją BKFC! Wiemy z kim w pierwszej walce zmierzy się były mistrz organizacji Strikeforce i UFC. Jak się okazuje Rockhold nie jest jedynym zawodnikiem, który związał się umową z organizacją na której galach zawodnicy toczą bokserskie pojedynki na gołe pięści.

Luke Rockhold, były mistrz organizacji Strikeforce i UFC od dłuższego czasu zabiegał w mediach społecznościowych o pojedynek z Jakiem Paulem. Tutaj znajdziecie jedną z wypowiedzi Luke’a na temat Jake’a. Luke Rockhold: „Jake Paul skończ wyzywać do walki lekkich i 50-letnich dziadków. Walcz z ludźmi w swoim limicie wagowym!”.

O angaż Rockholda walczyła organizacja Bellator, a Scott Coker zapowiadał, że w weekend, w którym odbywała się gala Bader vs. Fedor 2 będzie okazja ku temu by ponegocjować z Rockholdem i jego managerem. Prezes Bellatora: „Luke Rockhold? W weekend porozmawiamy”.

Jak się okazuje Jake Paul nie trafi do Bellatora, nie zmierzy się także przynajmniej narazie z Paulem. O zakontraktowaniu zawodnika poinformował bowiem Dave Feldman, prezes organizacji BKFC, który zdradził także nazwisko drugiego nowego zawodnika oraz zestawienia na galę BKFC 41, która odbędzie się 29 kwietnia w 1STBANK Center w Broomfield w Colorado.

Rywalem Luke’a Rockholda będzie Mike Perry, a ich pojedynek będzie walką wieczoru wydarzenia. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii średniej (-185 funtów). W drugiej z walk wieczoru Chad Mendes podejmie kolejny nowy nabytek BKFC – Eddiego Alvareza. Te starcie z kolei zakontraktowano w limicie do 165 funtów.

Tym samym organizacja BKFC za jednym zamachem zgarnęła z rynku dwóch byłych mistrzów UFC co pokazuje, że Feldman dobrze płaci zawodnikom. Sam prezes przyznał, że gala BKFC 41 będzie sprzedawana w systemie PPV, a za dostęp do gali będzie trzeba zapłacić 50 dolarów: „Musimy to zrobić, oczywiście po to by móc zapłacić zawodnikom.” – tak podsumował decyzję Feldman.

Leave a rating
0
0