Marcin Held KSW rozmowy

Marcin Held o ofercie kontraktowej z KSW oraz o tym do jakiej organizacji chciałby wrócić [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Published: 08 marca 2023

Marcin Held był gościem online w programie MMA Piwnica. Jaru solidnie przepytał Tyszanina na wszelkie możliwe tematy. Doskonały parterowiec, który ma za sobą starty w Bellatorze, UFC, ACA i PFL opowiedział między innymi o rozmowach kontraktowych z KSW.

31-letni Marcin Held (28-9) może się pochwalić jednym z najlepszych „palmares” jak chodzi o zawodników polskiego MMA. Reprezentant Bastionu Tychy i ANKOS MMA w trakcie długiej kariery walczył już dla tak prestiżowych organizacji jak Bellator, UFC, ACA oraz PFL.

W rozmowie z Jarem Marcin opowiedział między innymi o powrocie do zdrowia po kontuzji kolana:

„Myślę, że dopiero w drugiej połowie roku zawalczę. Pod koniec roku, jestem teraz po kontuzji kolana. Już trenuję, ale nie chcę się spieszyć, tak naprawdę chcę wrócić do takich normalnych treningów. Chcę sobie parę miesięcy potrenować tak luźno, z czystą głową dla przyjemności. Później ewentualnie zacznę okres przygotowawczy do walki, więc no jeszcze trochę to potrwa.”

Zapytany o to gdzie najchętniej zawalczyłby ponownie Marcin powiedział:

„Jakbym miał wybierać gdzie chciałbym wrócić to wybrałbym na pewno UFC. to jest jakby jednoznaczne. No a gdzie teraz będę walczył to jeszcze tego też nie wiem. Zobaczymy, wiem że żeby wrócić do UFC to muszę jeszcze parę walk stoczyć, trochę się odbić. Będę próbował, ale w najbliższym czasie na pewno nie, no chyba że coś dziwnego by się stało i bym się mile zaskoczył.”

Dopytany przez Jara o to czy jest to taki cel, ambicja sportowa Held odpowiedział:

„Może nie za wszelką cenę, ale no wiadomo. Wydaje mi się, że to jest taki cichy cel każdego zawodnika. Narazie chciałbym się zakorzenić gdzieś, może zdobyć pas jakiejś innej organizacji. Już nie mówię, że na jakieś dwie-trzy walki, może na dłużej, ale docelowo chciałbym jeszcze raz w swojej karierze spróbować swoich sił w UFC.”

Co Marcin Held powiedział na temat rozmów z KSW?

„Były rozmowy z KSW, byłbym otwarty żeby dłuższy czas spędzić w federacji, może nawet zawalczyć o pas. Spróbować zdobyć pas KSW to też dla mnie by było fajne, ciekawe. Dostałem ofertę, ale ta oferta była tak słaba, że można powiedzieć, że ją zostawiłem i leży sobie. Poczułem się taki niedoceniony i stwierdziłem, że kurcze tyle lat człowiek walczy, tyle lat się stara, a tutaj można powiedzieć, że dostaje taki policzek z taką ofertą, troszeczkę się źle z tym poczułem. Też jak rozmawiałem to z Wojkiem Rysiewskim, nawet nie było rozmów z właścicielami Martinem Lewandowskim czy Maciejem Kawulskim. Tylko rozmawiałem z Wojkiem i on generalnie był zainteresowany żebym walczył, ale padło z jego ust takie coś, że 'polskich zawodników teraz mamy dużo, więc raczej stawiamy na zagranicznych.’ Także jak idziesz do jakiejś organizacji i ktoś ci mówi, że nie do końca cię tam chcą, no to ja tak nie chcę. Wolę już iść walczyć zagranicą gdzie ktoś przynajmniej doceni mnie finansowo. Pewnie wrócę do rozmów z KSW jeszcze, ale to już jak wrócę do formy i zacznę mocno trenować, zapytam czy mają lepszą ofertę. Bo mam fanów w Polsce, mieszkam w Polsce, dużo osób mnie pyta czy zawalczę dla KSW, kiedy zawalczę w KSW. Natomiast chciałbym, żeby to było z obu stron, żeby oni jako federacja też mnie chcieli jako zawodnika.”

Leave a rating
0
0