Marcin Wójcik vs. Adam Wieczorek na FEN 48

Marcin Wójcik vs. Adam Wieczorek walką wieczoru gali FEN 48!

Bartosz Sobczak
0
Published: 29 czerwca 2023

Organizacja Fight Exclusive Night zaskoczyła wielu sympatyków MMA swoim dzisiejszym ogłoszeniem. Marcin Wójcik i Adam Wieczorek zmierzą się w walce wieczoru gali FEN 48! Wydarzenie odbędzie się w piątek 18 sierpnia co oznacza, że FEN zorganizuje gale w trzy kolejne weekendy!

Gala FEN 48 rozpocznie serię wydarzeń spod bandery FEN MMA. Wydarzenie odbędzie się w piątek 18 sierpnia. Zaledwie tydzień później 26 sierpnia odbędzie się gala FEN 49 w Mrągowie natomiast w kolejnym tygodniu, 2 września odbędzie się jubileuszowa gala FEN 50 w Gliwicach.

Wróćmy jednak do walki wieczoru najbliższej gali. Marcin Wójcik (17-8, 9 KO, 6 SUB) podejmie Adama Wieczorka (11-2, 4 KO, 6 SUB) podczas gali FEN 48, która odbędzie się w piątek, 18 sierpnia. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii półciężkiej.

Wójcik jest rozpędzony trzema zwycięstwami z rzędu – podczas FEN 46 wygrał w 2. rundzie przez TKO z Ednaldo Oliveirą, w marcu 2022 roku pokonał Pawła Hadasia przez TKO w 2. rundzie, a w sierpniu poddał w premierowej odsłonie Micka Stantona na PFL. Wójcik był mistrzem FEN po pokonaniu Adama Kowalskiego. Wcześniej rozbił, ciosami Rafała Kijańczuka. Będzie to jego pierwsza walka wieczoru w historii występów dla FEN.

Wieczorek to były zawodnik organizacji UFC, który w której dwie walki wygrał i jedną przegrał. Od 2011 do 2018 roku stoczył 11 pojedynków i przegrał tylko raz, z Marcinem Tyburą. W pokonanym polu zostawił między innymi Anthony’ego Hamiltona, z którym zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów oraz Arjana Singh Bhullara, którego poddał omoplatą w 2. rundzie. Wcześniej pokonał między innymi Ernesto Papę i Zoumana Cisse. W 2022 roku wygrał przez TKO w 3. rundzie z Oli Thompsonem.

update: Lokalizacja wydarzenia zostanie ogłoszona w przyszłym tygodniu.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments