Mateusz Kubiszyn chciałby walki z Mamedem Khalidovem! [VIDEO]

S
0
Published: 15 listopada 2022

Już 10 grudnia odbędzie się gala HIGH League 5, gdzie zobaczymy hitowy pojedynek pomiędzy Damianem Janikowskim, a Mateuszem Kubiszynem. Po wczorajszej konferencji popularny „Don Diego”, czyli mistrz walk na gołe pięści udzielił wywiadu dla portalu fansportu.pl, w którym zdradził, jakich potencjalnych przeciwników oprócz Janikowskiego wskazał właścicielom organizacji. Odpowiedź może wielu zszokować!

We freakowej federacji zadebiutuje kolejny profesjonalny zawodnik. Tym razem jest to Damian Janikowski, który dołączy do grona takich fighterów jak Norman Parke, Marcin Wrzosek, Borys Mańkowski czy Artur Szpilka. Medalista olimpijski wyjaśnia jednak, że nie zakończył kontraktu z KSW, tylko dostał zgodę na jednorazowy występ w High League.

Faworytem tego zestawienia jest popularny „Damiano” i nie może to być dla nikogo niespodzianką. Jest znacznie bardziej doświadczony, gdyż stoczył 12 walk w MMA i wygrał 7 z nich, a także jest świetnym zapaśnikiem, który zdobył brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich.

Po stronie Kubiszyna, który ma za sobą dopiero pierwszą walkę w MMA, jest jedynie mocna stójka. Jeśli Janikowski już na początku sprowadzi „Don Diego” do parteru to prawdopodobnie będzie miał szansę błyskawicznie zakończyć ten pojedynek.

Na wczorajszej konferencji doszło do prowokacji ze strony Denisa Załęckiego, który zaatakował Kubiszyna. Sytuację oraz komentarz Janikowskiego, który przyglądał się całemu zamieszaniu znajdziecie tutaj.

Kubiszyn chce walki z Khalidovem lub Materlą!

Popularny Kubiszyn nie ukrywa, że po swoim ostatnim boju z wyżej wspomnianym Załęckim szuka raczej mocnych i sportowych wyzwań. Tak też zapowiada się starcie z Damianem Janikowskim, którego sam miał zaproponować właścicielom freakowej organizacji. Dziennikarka fansportu.pl dopytała „Don Diego” o nazwiska, jakie jeszcze miał zaproponować zawodnik. Odpowiedź zszokowała kibiców, jak i samą dziennikarkę, która nie kryła zdziwienia.

„Dla mnie walka z Damianem Janikowskim to wyzwanie. Cieszę się, że mogę zdobywać kolejne szczyty i zobaczymy 10 grudnia, czy się uda. Ja sam zaproponowałem MMA, zaproponowałem Damiana i paru topowych zawodników z Polski. Jak dawałem zawodników, z którymi chciałem zawalczyć to był to Mamed Khalidov, czy Michał Materla, więc sportowy top, żeby wejść na wyżyny. Brzmi to abstrakcyjne, ale takie abstrakcyjne mam myślenie. Czemu nie Mamed Khalidov? On nie walczył przez długi czas, to nie jest młodzieniaszek, miałbym szanse, a to nie byłoby tak, że walczylibyśmy w MMA. Może walczylibyśmy w K-1. Freak fighty dają tę możliwość, żeby ten regulamin trochę ponaginać…” – powiedział Kubiszyn w rozmowie z fansportu.pl

W dalszej części rozmowy ocenił m.in. swoje szanse w starciu z Khalidovem.

Cała rozmowa tutaj:

Galę High League 5 obstawisz tylko i wyłącznie u legalnego bukmachera eFortuna.pl, który jest oficjalnym sponsorem m.in takich organizacji jak KSW, czy właśnie HIGH League. Rejestrując się tutajotrzymasz darmowe 20 zł, które możesz wykorzystać na dowolny zakład.

W Fortuna TV dostępne są również darmowe transmisje z wszystkich gal UFC!

Poniżej aktualne kursy na walkę Janikowski – Kubiszyn.

Leave a rating
0
0