Nowy zawodnik HIGH League! Duże wyzwanie przed Załęckim

S
0
Published: 15 listopada 2022

Do Polski na trzecią już walkę w tym roku powraca Vaso Bakocević. Zawodnik który kilkukrotnie zapowiadał sportową emeryturę, jak widać nie narzeka na oferty i tym razem wystąpi w freakowej organizacji HIGH League. Jego rywalem będzie Dawid Załęcki, czyli ojciec jednego z najbardziej znanych freak fighterów w Polsce.

32-letni Bakocević pochodzący z Czarnogóry walczył dla takich federacji jak: Bellator MMA, KSW, FEN, WOTORE, czy ostatnio MMA Attack. Ma on na swoim koncie aż 66 zawodowych walk. W jego rekordzie nie brakuje topowych nazwisk ze świata sportów walki takich jak m.in. Roberto Soldic, Artur „Kornik” Sowiński, Borys Mańkowski, czy Marcin Wrzosek.

Vaso kilkukrotnie ogłaszał już koniec kariery. Jakiś czas temu nagrał nawet specjalne wideo, w którym pożegnał się ze swoimi fanami, a kilka dni później został zakontraktowany w jednej z serbskich organizacji. Pod koniec kwietnia bieżącego roku przyleciał do Polski, aby zawalczyć na gołe pięści z Marcinem Wrzoskiem. Starcie okazało się jednak do jednej bramki, a większość kibiców, jak i organizatorzy byli zażenowani jego występem. Padło wiele komentarzy, że przyjechał po prostu po szybką wypłatę.

Na gali MMA Attack 4 we wrześniu zmierzył się z Mateuszem Murańskim, którego pokonał przez jednogłośną decyzję. Pojedynek odbył się na zasadach bokserskich.

Vaso Bakocević vs Dawid Załęcki na HIGH League 5

Nie ma co ukrywać, że tym razem na popularnego „Psychopatę” czeka o wiele poważniejsze wyzwanie. Zawalczy on z Dawidem Załęckim, a starcie zostało zakontraktowane w formule K-1.

Dawid Załęcki sporty walki trenuje już od kilkunastu lat, jednak jego debiutancki pojedynek miał miejsce na gali High League 3. W formule K-1 szybko i bez większych problemów odprawił Alana Kwiecińskiego wygrywając walkę przez techniczny nokaut.

Podczas wczorajszej konferencji doszło do kulturalnej wymiany zdań pomiędzy zawodnikami. Nie ma w tym starciu żadnej złej krwi. Vaso został zapytany oto, czy wie kim jest syn Dawida Załęckiego. Odparł, że kojarzy popularnego „Bad Boya” i żartobliwie przeprosił go za to, że będzie musiał bić się z jego ojcem.

Do walki Bakocević vs Załęcki dojdzie już 10 grudnia w Atlas Arenie.

Leave a rating
0
0